شرح

سیلیکون قالب گیری

سیلیکون از جمله پلیمرهایی به شمار میاید که با توجه به ساختار مولکولی آن مقاومت حرارتی وکشسایی  بیشتری نسبت به سایر مواد آلی دیگر دارد .

از سیلیکون ها میتوان جهت قالب گیری و نمونه برداری از الگو و مدل ها جهت تولید استفاده نمود.

سیلیکون قالب گیری  در صنعت  تولید  گسترده محصولات کامپوزیت و فایبر گلاس و مجسمه سازی  کاربرد فراوان دارد.

انواع سیلیکون قالب گیری:

1-سیلیکون های هواپخت (RTV2)

2-سیلیکون های گرما پخت (HTV)

3-سیلیکون های مایع (روغن سیلیکون)

- سیلیکون های مایع :
در مواقعی که بخواهیم ویسکوزیته سیلیکون مورد استفاده را کاهش دهیم از این مواد استفاده می نماییم. در ضمن این مواد باعث کاهش سختی پس از عملیات پخت نیز می گردند. 
- سیلیکون های (HTV high temperature vulcanization):
با توجه به خواص بالای این مواد می توان از آنها در ساخت قطعاتی که در معرض حرارت می باشند استفاده نمود. از جمله کاربردهای این مواد ساخت قالب های عمومی و ریخته گری می باشد. از جمله کاربردهای این مواد می توان به ساخت قالب های سرامیک سازی و واشرسازی نام برد. 
- سیلیکونها (RTV Room temperature vulcanization):
قابلیت پخت در دمای اتاق و نیز انعطاف پذیری و عدم چسبندگی به سطوح را دارد. با توجه به ویسکوزیته این مواد می توان از این مواد در کپی برداری از سطوح و مدل ها استفاده نمود. این مواد بسیار منعطف بوده و استفاده از آن به دفعات تأثیری در کیفیت این مواد ندارد. با استفاده از کاتالیستهای ویژه می توان سرعت پخت را تا حد زیادی افزایش داد. 
کاربرد: ساخت قالب های عمومی، ساخت قالب های دقیق مدل سازی، ریخته گری های سریع و مکرر، تکثیر در سرامیک سازی، صنایع سرامیک سازی، صنایع مجسمه سازی، قالب های مقاوم در برابر کشش، صنایع واشرسازی، ورق های طلاکوبی، روان کننده ها و جداکننده ها، قالب محصولات پیچیده با ابعاد دقیق.

نوع محصول